به ترک خودارضایی فکر هم نکن !!؟

تا حالا دقت کردید به این ض

رب المثل :

از هر چی بدت میاد ، سرت میاد ...

این یک تلنگر هست ، این ضرب المثل یک روش و شیوه جدید هست برای ترک کردن خودارضایی !

معمولا همه ما ، وقتی توبه می کنیم و ترک خودارضایی رو شروع می کنیم ، تمام دقایق و ثانیه های ترکمون رو می شماریم ، مثلا میگیم : فردا صبح ساعت فلان ، میشه یک روز ترک !

تجربه به من ثابت کرده این نوع نگاه به ترک استمنا ، غلطه !!؟

یعنی اصلا فراموش کنید که ...


الآن در ترک هستید ، فراموش کنید که چند روز از ترکتون میگذره ، اصلا فراموش کنید یک روزی خودارضایی می کردید ...

تا زمانی که به خودارضایی فکر می کنید ، تا زمانی که چیزی به عنوان خودارضایی دغدغه شما هست و مدام در طول روز ، تو ذهنتون بهش فکر می کنید ، با وجود این افکار ، خودارضایی مدام در چند قدمیتون باقی می مونه و یک لحظه غفلت و اشتباه ، همه چیزو خراب می کنه ...

مثلا خیلی ها میگن وقتی دچار مشکل روحی میشیم ، به سراغ خودارضایی می رویم ، خب یک سوال ؟ ، چرا در مواقع مشکلات روحی در زندگی ، مثلا سراغ مواد مخدر نمیریم ، چرا همش سراغ استمنا میریم ؟؟؟

خب ، کسی که دچار مشکل روحی شده ، اون لحظه حس شهوت و گناه که نداره ، بلکه فقط عصبی و از یک موضوع ناراحته و بعدش میره سراغ خودارضایی ، اصلا شهوت و حس گناهی هم ، که در کار نبوده !؟

در مواقع سخت به سراغ مواد مخدر نمیرید ، چون اصلا به مواد فکر هم نمی کنید ، اصلا دغدغه ای به نام مواد مخدر ندارید ، به خاطر همین اصلا به سمتش نمیرید ، منظورمو که فهمیدید ؟

من و شما ، متاسفانه در مواقع سختی و ناراحتی ، به سراغ خودارضایی می رویم ، تنها به این دلیل که در طول روز ، مدام به خودارضایی فکر می کنیم ، مثلا اگه خونه تنها باشید و فوری تو ذهنتون دنبال یک کلمه بگردید ، مطمئنا  "خودارضایی"  یکی از اون کلماته ، مدام تو فکرتون ، شب و روز بهش فکر می کنید ، کلمه خودارضایی ، مدام در طول روز و شب ، داره جلوی چشمانتون رژه میره !

از الآن به بعد ، دیگه به خودارضایی فکر نکنید ، هر بار یاد این کلمه میفتید ، فکرتونو عوض کنید ، به دنبال یک جایگزین بگردید ؟

به چیزهای زیبای زندگی فکر کنید ، به هدفهاتون تو زندگی ، به چیزایی که میخاهید بهشون برسید ، به کسب موفقیت در زندگیتون فکر کنید ، به نزدیک شدن به خدا فکر کنید ...

برای امتحان ، به مدت یک هفته اینجوری باش ، اصلا به روزهای ترکت فکر نکن ، هر وقت فکر خودارضایی یا ترکش ، تو ذهنت میاد ، فکرتو عوض کن و به اهدافت زیبات در زندگی فکر کن ، مطمئن باش به مرور ، شاهد تغییرات مثبتی در خودت میشی ، این نوع نگاه ، در موقع تحریک هم ، بهت کمک میکنه ، یعنی تحریکو میشی ، اما خودارضایی نمیکنی ، چون دیگه اعتقادی به خودارضایی نداری ...

خلاصه و مفیدش این میشه : خودارضایی رو فراموش کن ، مانند قدیما ، که اصلا به خودارضایی فکر هم نمی کردی ، به مرور و به مرور ...

اول مظلوم عالم ، امام علی علیه السلام می فرماید : مَن کَثُرَه فِکرُهُ فی المَعاصی دَعَتهُ إلَیها
کسی که زیاد درباره گناهان فکر کند ، گناهان او را به سوی خود می کشاند
.